13 февруари 2019 | Кафе пауза

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

И оваа година русата коса им е омилена на девојките.

Цели што ќе ви помогнат да го сакате она што веќе го имате

Целите на мнозинството луѓе се да ги променат нивните животи, наместо да се променат себеси.

15 знаци дека сте во врска со добра личност

Голем број од жените не се целосно сигурни како изгледа здравата врска и како би се однесувал добриот партнер со нив.

Како да ги препознаете и како да се справите со паничните напади?

Кога ќе се земат предвид интензивните физички и емоционални промени, воопшто не е лесно да се справите со овие напади.

Љубовен мињон: Изненадете ја саканата личност со вкусен десерт

Доколку немате идеја за Денот на вљубените, овие колачи се совршениот подарок.

Инспиративни илустрации коишто ќе ви помогнат да се фокусирате на љубовта кон себе

Артистката Алисон Рејчел била инспирирана од тагата и самотијата што ги чувствувала во поголемиот дел од животот.

18 мали нешта што треба да почнете да ги правите ако за 10 години сакате да бидете пред сите

Најверојатно си имате поставено цели и сакате да ги остварите, но понекогаш едноставно не знаете што да правите.

11-годишен гениј тврди дека може да докаже дека Ајнштајн и Хокинг не биле во право за Бог

Вилијам е на пат да стане првиот астрофизичар кој ќе го докаже постоењето на Бог преку наука.

12-те правила за штедење на богатите луѓе

Додека повеќето луѓе ја трошат платата за храна, облека, сметки и можеби едно патување во годината, постојат и луѓе кои имаат многу повеќе.