Џиновска верверичка е забележана во Индија: Толку е голема што ќе помислите дека го поминала летото кај баба

Џиновска верверичка е забележана во Индија: Толку е голема што ќе помислите дека го поминала летото кај баба

Кога ги гледате овие суштества, тешко ви е да поверувате дека се верверички! Тие живеат во Индија и се чини дека нивната главна цел е да ги исплашат туристите. Овие верверички може да пораснат повеќе од 4 килограми во тежина и 3 метри во должина, со се опашката. Веројатно ви е тешко да поверувате, но имаме фотографии како доказ!

Џиновска верверичка е забележана во Индија: Толку е голема што ќе помислите дека го поминала летото кај баба

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaushiK Vijayan (@kaushik_photographs) on

Можеби сакате да ги погледнете и овие прекрасни фотографии со розови лалиња и малечко слатко прасе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар