3 продукти за убавина кои имаат и антистрес дејство

3 продукти за убавина кои имаат и антистрес дејство

Ноќната рутина за убавина ве опушта и ве подготвува за наредниот ден. Но, во вашите третмани за убавина добро е да вметнете уште некои продукти за нега. Овие продукти ќе направат вашите лице и тело да изгледаат беспрекорно, а истовремено ќе ве ослободат од стресот. Погледнете за кои производи станува збор.

Гелни облоги за делот околу очите

3 продукти за убавина кои имаат и антистрес дејство

Овој продукт ќе ви помогне да се ослободите од непривлечните темни кругови под очите и ќе го освежи вашето лице.

Термална вода

3 продукти за убавина кои имаат и антистрес дејство

Секогаш со себе имајте термална вода. Кога ќе почувствувате замор, едноставно испрскајте го и освежете го вашето лице. Веднаш ќе се чувствувате побудно и одморено.

Ноќна маска за лице

3 продукти за убавина кои имаат и антистрес дејство

Овие маски се нанесуваат пред спиење и се оставаат на лицето во текот на целата вечер за да делуваат. Кога ќе се разбудите, кожата на вашето лице ќе биде здрава и блескава, а вие ќе изгледате наспано и одморено.

Дали знаете кои се најопасните последици од стресот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар