10 застарени модни трендови што сè уште пречесто ги гледаме

6. Обетки со реси

10 модни трендови што ги гледаме пречесто

Многумина мислат дека овие обетки наликуваат на завеси, додека други сметаат дека се навистина елегантни.

Што да носите наместо тоа?

Секогаш е подобро да одберете обетки со необична форма и големина.

7. Блузи и фустани од чипка

10 модни трендови што ги гледаме пречесто

Речиси секоја девојка има нешто од чипка во својот плакар. Но, не секоја девојка може да го носи ова парче облека.

Што да носите наместо тоа?

Одберете едноставна бела блуза. Денес овие блузи можете да ги видите на сите модни ревии.

8. Авијаторски очила

10 модни трендови што ги гледаме пречесто

Овие очила се дизајнирани од Реј-Бан во 1937-ма година. Но, станаа хит дури пред 4 години. Секој девојка имаше цел да има барем еден пар од нив.

Што да носите наместо тоа?

Очилата со остри рабови се екстремно популарни и денес. Покрај тоа, денес има очила во сите форми и бои.

9. Извезени фармерки и јакни

10 модни трендови што ги гледаме пречесто

Минатата година дизајнерите ставаа везови на речиси сè. Можеби е време да престанат со ова.

Што да носите наместо тоа?

Обрнете внимание на едноставните фармерки. Ако сакате да носите нешто со вез, бидете умерени во тоа.

10. Широки шапки

10 модни трендови што ги гледаме пречесто

Уште едно нешто што го сакаа сите жени се широките шешири. Но, не секој може да ги комбинира.

Што да носите наместо тоа?

Можете да носите беретка, „капетанска“ шапка или мал шешир.

Погледнете ги и трендовите од 80-тите што ќе бидат хит оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар