За убав ден: Изберете еден од овие симболи и прочитајте ја вашата порака за денес!

За убав ден: Изберете еден од овие симболи и прочитајте ја вашата порака за денес!

Барате инспиративна порака која ќе ви го разубави денот? Доволно е да изберете еден од овие 4 симболи!

За убав ден: Изберете еден од овие симболи и прочитајте ја вашата порака за денес!

 • Симбол бр. 1

  Бидете благодарни за сета љубов во вашиот живот. Таа е насекаде околу вас. Не дозволувајте им повеќе на вашите стари сфаќања да ви го ограничуваат животот. Ослободете се од нив и започнете ново поглавје.

 • Симбол бр. 2

  Во животот понекогаш ви е потребна и туѓа помош, но тоа не значи дека вие не сте доволно способни, напротив! Освен тоа, барањето помош претставува и знак на зрелост. Имајте на ум дека никој не е совршен и затоа треба да се сакате онакви какви што сте.

 • Симбол бр. 3

  Лесно е да се сакаат другите кога вие се сакате и се прифаќате себеси. Знаете како да воспоставите рамнотежа помеѓу работата, одморот и семејството. Особините кои ве водат низ животот се простувањето, храброста, благодарноста, љубовта и хуморот.

 • Симбол бр. 4

  Денес ќе биде навистина добар ден. Лесно ќе дојдете до посакуваните информации, а вашата интуиција ќе биде секогаш на ваша страна. Споделувајте љубов кон другите и ќе видите дека таа ќе ви се врати назад.

Доколку се забавувавте со овој тест на личноста, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што ве очекува во следните 3 месеци.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар