Направете го овој тест и добијте совет како да го сочувате вашиот внатрешен мир!

Направете го овој тест и добијте совет како да го сочувате вашиот внатрешен мир!

Сакате да добиете совет како да го сочувате внатрешниот мир и покрај тоа што чувствувате како светот околу вас се распаѓа на парчиња? Доволно е да го направите овој тест. Дозволете да ве води интуицијата при изборот.

Направете го овој тест и добијте совет како да го сочувате вашиот внатрешен мир!

  • Карта бр. 1

    Смиреноста и самоконтролата ќе ви помогнат да се справите со секоја ситуација. Мирните мисли ќе ви помогнат одново да уживате во животот, а стресот и анксиозноста лека-полека ќе исчезнат.

  • Карта бр. 2

    Обидете се да бидете смирени и опуштени, дури и кога сте во стресна ситуација. Не дозволувајте ништо што се случува околу вас да влијае на вашата рамнотежа. Вдишувајте мир, чувствувајте мир и ширете мир.

  • Карта бр. 3

    Не заборавајте дека мирот се наоѓа во вас и околу вас. Подготвени сте да го прифатите мирот во вашиот живот бидејќи тоа го заслужувате.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што треба да отфрлите од вашиот живот за да бидете среќни.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар