Пензионирана двојка во неверојатни маски за парови инспирирани од најпознатите филмови

Пензионирана двојка во неверојатни маски за парови инспирирани од најпознатите филмови

Пензионирањето ќе ви ослободи многу време, па ова ви е можност да ја следите вашата страст, а овој пар го прави токму тоа. Стивен и Мили Тани од Јужна Калифорнија го откриле маскирањето во пар пред 3 години кога барале костими за Ноќта на вештерките. Оттогаш преправањето станало нивно хоби.

(11)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

Тие велат дека им се потребни околу 2 месеци за да направат еден костим. На почеток користеле предмети кои ги имале дома, па ако тоа не било доволно барале по продавници или на Интернет страниците како Ибеј и Етси. Сега тие учествуваат на многу настани со костими.

„И двајцата сме срамежливи, па кога луѓето прв пат почнаа да нè фотографираат со нашите костими бевме исплашени од целото внимание. Ќе ја продолжиме оваа авантура додека можеме. Не сакаме да седиме дома и сакаме нашите златни години да ги живееме до максимум.“

1. Хан и Леа од Војна на Ѕвездите (Star Wars)

(1)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

2. Карл и Ели од Нагоре (Up)

(2)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

3. Џуди и Ник од Зоотропола (Zootopia)

(3)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

4. Дијана Принц и Стив Тревор од Вондер Вуман (Wonder Woman)

(4)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

5. Берт и Мери Попинс

(5)penzionirana-dvojka-pravi-neverojatni-maski-od-poznatite-filmovi-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар