Љубовната приказна на Барак и Мишел Обама раскажана преку фотографии

Љубовната приказна на Барак и Мишел Обама раскажана преку фотографии

Во 1989 година Барак Обама и Мишел Робинсон отишле на првиот љубовен состанок, а 27 години подоцна тие важат за најпознатата двојка во светот, што не е воопшто чудно со оглед на тоа што се работи за претседателот и првата дама на САД.

Љубовната приказна на Барак и Мишел Обама раскажана преку фотографии

Мишел и Барак се возат со автобус во Њу Хемпшир по напорната работа околу кампањите во 2008 година

Тие прв пат се запознале додека Мишел работела како соработник за маркетинг и интелектуална сопственост во една адвокатска фирма во Чикаго. Летото во 1989 година таа станала советник на еден практикант по право од Харвард. Неговото име било Барак Обама, а останатото е историја. Тие биле во врска 3 години пред да се венчаат во 1992 година. Погледнете ги следниве фотографии на кои се овековечени најблескавите моменти од нивната љубовна приказна почнувајќи од нивниот прв љубовен состанок во киното „Harper Theater“ во Чикаго, па сè до денешен ден…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар