Фристајл трикови со велосипедот на прадедо му

Ова занимливо видео е снимено во Африка. Доколку сте обожаватели на трикови со велосипед, тогаш ова е вистинското нешто за вас. Ова лудо типче, успева со многу стар велосипед, да направи навистина интересни чуда. Како дополнување на неговиот перформанс, до него во живо се свири препознатлива музика за црниот континент.Фристајл трикови со велосипедот на прадедо муНеговата техника е необична, не носи никаква заштита за своето тело и глава, а балансот му е на извонредно ниво. Секоја чест мајсторе! Уживајте во неговата изведба.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар