Една снегулка не е како другите - можете ли да ја забележите?

Една снегулка не е како другите – можете ли да ја забележите?

Барате интересни тестови кои ќе ги проверат вашите вештини? Имаме нешто за вас. Но внимавајте, следниот тест е е покомплициран и потежок отколку што мислите.

Станува збор за илустрација со снегулки во која една снегулка се разликува од останатите. Дали ја гледате? Продолжете да читате за да го откриете одговорот.

Една снегулка не е како другите - можете ли да ја забележите?

Кликнете на сликата за да ја видите во поголема верзија

Не успеавте да ја најдете? Еве мала помош. Гледајте во краците на снегулките. Постои една разлика меѓу нив. Доколку сѐ уште не можете да ја најдете, одговорот можете да го откриете подолу.

  • Покажи го решението

    Една снегулка не е како другите - можете ли да ја забележите?

За оние кои сакаат повеќе вакви тестови, препорачуваме да ја решите и оваа загатка која бара да ја пронајдете клавијатурата помеѓу зебрите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар