Никој не може да го пронајде кучето на овој цртеж, а тоа е толку едноставно! Дали вие ќе успеете?

Никој не може да го пронајде кучето на овој цртеж, а тоа е толку едноставно! Дали вие ќе успеете?

Пред вашите очи се наоѓа оптичката илузија што ги „полуди“ луѓето низ целиот свет кои упорно го бараат кучето скриено во ликот на човек.

1-dali-kje-uspeete-nikoj-ne-mozhe-da-go-pronajde-kucheto-na-ovoj-crtezh-a-toa-e-tolku-ednostavno-www.kafepauza.mk_

На црно-белиот цртеж јасно се гледа лице на стар човек кој носи капа. Човекот има долга и густа брада, како и истакнат нос. Неговото лице е украсено со долги црни веѓи кои се наоѓаат над затворените очи, додека пак косата со средна должина му поминува зад ушите. А, устата едвај се гледа под брадата.

Иако човекот доминира на цртежот, сепак некаде меѓу линиите се крие и куче. Епа ајде, добро погледнете го цртежот и обидете се да го најдете ова крзнено животно. Успеавте да го најдете?

  • Решение

    Доколку сè уште не успеавте да го пронајдете кучето, нашиот совет е: Превртете ја фотографијата!Никој не може да го пронајде кучето на овој цртеж, а тоа е толку едноставно! Дали вие ќе успеете?

    Дозволете им на очите да ви се навикнат на новата перспектива и многу брзо ќе забележите куче што гризе коска!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар