Прелив од јагоди за сладолед и други слатки задоволства

Денес ќе ви презентираме рецепт за прелив кој има магична способност за инстант зацврстување кога ќе дојде во контакт со ледениот сладолед, и со вкус на јагода.
Датум: 02 јул 2019
, Автор:

Чизкејк со јагоди: Утринска фантазија во чаша готова за 10 минути

Искористете ја сезоната на јагодите и заблажете си ја душата!

Освежителен рецепт: Здрав сладолед од јагоди

Овој рецепт ќе ви помогне да уживате во вкусот на сладоледот без грижа на совест.

Како правилно да ги замрзнете свежите јагоди?

Доколку немате идеја што да правите со вишокот јагоди, секогаш можете да ги замрзнете.

Најслаткиот рецепт за ролат со јагоди

Наједноставниот и највкусниот десерт со вашето омилено пролетно овошје

Пролетно овошје кое помага во борбата против ракот на дојката

Ракот на дојката е сериозна тема за секоја жена, па сигурно ќе ве интересира откритието на група италијански научници.

Безглутенски ролат со јагоди и крем од ванила

Доколку немате идеја за десерт, пробајте го овој лесен рецепт за безглутенски ролат со јагоди и крем од ванила.

Неодолив летен десерт: Коцки од гриз со јагоди

Освежителен, вкусен и едноставен рецепт за неодолив летен десерт.

Како да разликувате домашни од увозни јагоди и зошто ова овошје е толку добро за вашето здравје?

Мај е дефинитивно месецот на јагодите! Но, дали сте забележале дека во последно време тие немаат ниту мирис, ниту вкус?

Летно освежување од јагоди кое е готово за само 3 минути

Жештините пристигнаа, а ние сѐ почесто го избираме сладоледот како вистинско освежување.

Брзо и вкусно: Одлични десерти со јагоди

Освен тоа што се вкусни, јагодите се едни од намирниците кои спаѓаат во групата „суперхрана“ и тоа е причина плус за да ги приготвите овие рецепти.