14 април 2020 | Кафе пауза

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Додека некои луѓе го обожаваат летото, некои едноставно не можат да ги издржат високите температури, но едно е сигурно: сите ја сакаат летната шминка.

Психијатарот Михаил Лабковски до жените: Сексуалноста не е во младоста и убавината!

Кога некоја девојка има 20 години, се сака себеси, не се плаши од никого, го избира тој што го сака, ги „вози“ мажите како што сака.

Совршена торта со јагоди: Време е за освежувачки вкус

Доаѓаат потопли денови, но и јагоди. Обидете се да ја направите оваа торта што не се пече и што ќе биде готова за помалку од половина час.

За оние кои работат од дома: Овие 5 вежби ќе ви помогнат да ги спречите болките во вратот и грбот

Фитнес експертите предлагаат неколку ефективни вежби кои ќе помогнат вашите часови во изолација да бидат помалку стресни.

14 илустрации што ја покажуваат „еволуцијата“ на вашиот живот откако ќе имате деца

Децата може да ви го свртат животот наопаку. Многу родители се изненадени кога гледаат како се менува нивниот живот, од облеката што ја носат до тоа како го гледаат светот околу себе.

Истражување: Што најмногу „гуглаат“ жените за време на изолацијата?

Вишокот време ни овозможува да поминуваме време со пребарување на Google за темите што нè интересираат.

6 знаци дека тој не е вклучен во вашата иднина

Имате партнер, но не се чувствувате исполнето и среќно?

Знаци што откриваат дали жената доживеала оргазам

Повеќето луѓе ќе се согласат дека глумењето оргазам е глупост од која никој нема корист затоа што партнерот нема да знае дека не ја задоволил партнерката.

Кошмари кај децата: 6 начини да ги запрете страшните соништа

Кошмарите се случуваат во периодот на РЕМ фазата, и децата понекогаш едноставно не се будат по нив.

3 хороскопски знаци што не се добар материјал за брак

Кога барате идеален партнер, секогаш е полесно да ги наведете добрите карактеристики што сакате да ги има партнерот. Но, ретко ги забележувате лошите карактеристики кај личноста за којашто сте заинтересирани.