Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Додека некои луѓе го обожаваат летото, некои едноставно не можат да ги издржат високите температури, но едно е сигурно: сите ја сакаат летната шминка. Летната шминка е ведра, свежа и сјајна, па бидејќи ќе имате потемен тен, потребна ви е минимална шминка за да изгледате одлично. Погледнете кои трендови за убавина ќе бидат во мода во текот на претстојното лето.

Светлорозови усни

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Заборавете на црвениот кармин до почетокот на есента. Во текот на летото ќе доминира светлорозовиот кармин во боја на лубеница. Одозгора ставете бисерна пудра во прав за да трае подолго. Не плашете се да додадете розови нијанси на очните капаци и на образите.

Тенка линија ајлајнер

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Сè што ви треба е ајлајнер со остра и мала четка. Се препорачува да го нанесете производот кон слепоочницата за да постигнете изглед на мачкини очи.

Големи веѓи

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Веќе не ви се потребни моливче или сенка за веѓите. Сè што треба да направите е да ги четкате веѓите нагоре и да ги поправите со проѕирен гел.

Розово руменило

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Ако природата ви дала природно руменило, радувајте се! Тоа ќе биде еден од најпопуларните летни трендови. Ако не, тогаш набавете си четка и розово руменило.

Ефект на влажна кожа

Кои ќе бидат главните трендови за убавина во текот на летото?

Влажната кожа не е нов тренд, а многумина веќе го обожаваат. Овој ефект можете да го постигнете со помош на хајлајтер. Ако имате мрсна кожа и мислите дека овој тренд не е за вас, обидете се со сув хајлајтер.

Погледнете кои се 8-те летни трендови што веќе можете да ги видите на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар