шолја | Кафе пауза

Градините во шолји за чај стануваат симпатичен тренд

Мини сукулентите засадени во шолја за чај со минијатурни столчиња и маси, изгледаат како градини од бајките.

Лекција од стар професор што нема да ја заборавите: Секогаш потсетувајте се на ова кога пиете кафе

Најсреќните луѓе не се оние што имаат сè најдобро, туку оние што го извлекуваат најдоброто од она што го имаат.

Дали е неопходно да ја миете вашата шолја за кафе од работа секој ден?

Шолјата за кафе и онака е полна со вода! Што би можело да тргне наопаку?

Изберете ја омилената шолја за кафе и откријте каква личност сте

Кога би требало да изберете само една, која би била?

Колач со јагоди во чашка, готов за 10 минути

Овој 10-минутен рецепт е најбрзиот начин да го смирите вашиот копнеж за благо!

7 генијални начини на кои можете да ги искористите шолјите за кафе како декорација во домот

Не фрлајте ги старите шолји за кафе, бидејќи можете да ги искористите како сјајна декорација за вашиот дом.

Неверојатен рецепт: Пица во шолја готова за 2 минути!

Знаеме дека звучи како бајка, но токму затоа ова е и најпопуларниот рецепт на Интернет во моментов.

Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Вие можеби не живеете во близина на аурора бореалис, но од сега можете секојдневно да ја искусувате кога ќе пиете кафе.

Направете мал и симпатичен аксесоар за вашата омилена шолја

Сигурно сте се запрашале како да направите држач за кафе, топло какао или чај? Ние имаме решение!

10 неверојатни здравствени придобивки од само една шолја топло млеко на ден

Сите знаат дека млекото е најдобриот извор на калциум, но дали сте знаеле дека тоа исто така може и да им помогне на оние кои страдаат од несоница или пак, да ги намали симптомите на ПМС?

Дали кафето ќе се олади побрзо во бела или црна шолја?

Дали бојата на шолјата има некакво влијание врз тоа колку брзо целосно ќе се олади вашето кафе?