25 јули 2017 | Кафе пауза

3-те хороскопски знаци што најмногу уживаат во шолја кафе

За нив важи правилото дека можат да живеат без сè, доколку им оставите само непресушен извор на кафе.

Колач со јагоди во чашка, готов за 10 минути

Овој 10-минутен рецепт е најбрзиот начин да го смирите вашиот копнеж за благо!

Урнебесен водич за културолошко мачење: Како да ги налутите луѓето од различни култури?

Погледнете ги следниве смешни и вистинити илустрации за да дознаете како да ги налутите луѓето од различни култури...

9 интересни факти за пиратите

Благодарение на фантазијата, пиратите ги замислуваме како луѓе со една нога, брада, смешна шапка, а понекогаш и папагал на рамото. Но дали знаете какви всушност биле пиратите?

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

Тој има 50 години, а изгледа како да станува сѐ помлад и помлад со секој изминат ден.

Хороскопска сложувалка: Кој знак најмногу ви одговара за работа, љубов и дружење?

Астрологијата може многу да ни каже за нас, но исто така може да ни каже и кои личности се најдобри за нас.

Најлудите операции кои биле изведени

Иако постои голема шанса да имате некаква операција во текот на животот, таа сигурно нема да биде екстремна како она што го гледате на телевизија.

Науката открива: Држете си го носот додека јадете чизбургер за да не се здебелите

Науката открива дека доколку не го помирисате бургерот, постои голема веројатност дека вашето тело нема да ги задржи маснотиите што сте ги внеле.

12 причини зошто на самосвесните луѓе им е најтешко да најдат љубов

На луѓето кои поседуваат висока самосвест им е многу потешко да најдат добар партнер одошто мислите.

12 приказни од секојдневниот живот на зависници од работа

Некои луѓе се будат наутро за да посетат некоја од локалните плажи, додека другите се заглавени во метежот кон работното место.

9 правила на таксистите кои повеќето луѓе не ги знаат

Понекогаш таксито е поевтино и полесно отколку да купувате ваш автомобил.
12