чистење | Кафе пауза

Пожолената пластика ќе изгледа како нова: Избелете ги старите приклучоци и рамките на прозорците

Пластичните работи како прекинувачи, приклучоци, далечински управувачи и слично често добиваат жолтеникава боја која не изгледа убаво.

Фантастичен ТикТок трик: Како вашата куќа да мириса убаво по чистењето со правосмукалка

По чистењето со правосмукалка, обично нема мирис во просторијата, но тоа веќе не мора да биде така.

Трик со кој ќе ја исчистите рерната подобро отколку со сода бикарбона и оцет

Што и да користите за чистење на рерната, веруваме дека ќе сакате да го испробате и овој метод за кој многумина тврдат дека е поефикасен и од сода бикарбона и оцет.

3 работи што никогаш не треба да ги чистите со хартиена крпа

Хартиените крпи се производ што се наоѓа во речиси секоја кујна и домаќинките ги користат за чистење на речиси сите површини.

Како да ги отстраните дамките од вода на седиштето во автомобилот?

Децата со влажни костими за капење влетаа директно во автомобилот и седнаа на седиштето? Остана голема бела дамка откако сè се исуши?

Отстранете ја прашината брзо и лесно: Користете го овој трик од Тик-Ток за вашиот дом да биде чист

Иако не постои начин целосно да се отстрани засекогаш, постојат трикови со кои прашината нема за кратко време повторно да се наталожи на површините во домот.

Како да знаете дали го чистите лицето премногу или премалку?

Секој производ што го поседувате ќе го покаже своето дејство по одредено време и по одреден начин на употреба, особено кога станува збор за чистење на лицето.

Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Ако сте забележале црни дамки на вашите омилени сандали што се појавуваат кога нозете ви се потат во текот на топлите летни денови, не грижете се.

Едноставен трик како да ја отстраните досадната прашина што останува откако ќе ја исчистите куќата со метла и ѓубралник

Ако некогаш сте се обиделе да ги исчистите трошките со метла и ѓубралник, тогаш веројатно знаете дека секогаш има тенка линија прашина што не можете да ја отстраните.

Кои површини не треба да ги чистите со алкохолен оцет?

Во многу домаќинства, алкохолниот оцет се користи како средство за чистење и отстранување разни видови дамки.

Како правилно да гo исчистите аспарагусот и кои се најчестите грешки што ги правите

Прочитајте кои грешки треба да ги избегнувате ако сакате да подготвите вкусно јадење со аспарагус.

Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Една мајка открила фантастичен трик како да го исчистите загореното дно на тавата без триење и макотрпно миење.