25 април 2021 | Кафе пауза

Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Една мајка открила фантастичен трик како да го исчистите загореното дно на тавата без триење и макотрпно миење.

3 хороскопски знаци врз кои розовата полна месечина ќе има најголемо влијание

Влијанието на розовата супермесечина на 27 април ќе биде интензивно и ќе донесе турбуленции, но овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат голема среќа и многу промени.

4 причини зошто ве боли главата по вежбањето

Без разлика дали станува збор за трчање, возење велосипед, аеробик или пилатес, добриот тренинг е одличен начин да бидете во форма и задоволни со вашиот изглед.

Како сладолед во чаша: Рецепт за фантастичен коктел од кокос, текила и лимета

Зад името „oleo saccharum“ се крие одличен додаток за коктели, но и за безалкохолни пијалаци кои не е тешко да се подготват.