Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Без разлика дали станува збор за залепен ориз, загорени јајца или тестенини, една мајка открила фантастичен трик како да го исчистите загореното дно на тавата без триење и макотрпно миење.

Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Откако една жена во фејсбук-групата „Mums Who Clean“ побарала совет како да исчисти нова тава со загорен ориз, многу жени ја споделиле својата техника, но еден совет се истакнал како најдобро и најлесно решение за овој проблем.

Жената напишала дека нејзиното решение не вклучува триење. Сè што треба да направите е да ја наполните тавата со врела вода, да ставите таблета за миење садови во неа и да ја оставите да стои преку ноќ.

Исчистете ја рерната со таблета за миење садови

Топлата вода и таблетата за миење садови ќе ја отстранат нечистотијата речиси веднаш.

Ставете две таблети во када со топла вода во која претходно ќе ги ставите сите делови што се одвојуваат од рерната.

Оставете ги преку ноќ и следното утро избришете ги остатоците од нечистотијата само со крпа од микрофибер.

Прочитајте како да се ослободите од тврдокорните дамки во кујната со помош на овој производ за автомобили.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар