чистење | Кафе пауза - Part 2

Ослободете се од трвдокорните дамки во кујната со помош на овој производ за автомобили

Ако сте од оние луѓе кои не сакаат да чистат веднаш, веќе не треба да се грижите за тоа бидејќи овој производ обезбедува долгорочна заштита.

Како да го исчистите филтерот од кујнскиот аспиратор?

Потребно е да го чистите филтерот често и темелно за вашиот аспиратор да трае подолго. Но, не е лесна работа ниту отстранувањето на филтерот, ниту чистењето на тврдокорните дамки.

4 врвни начини за чистење на мрснотиите од решетката од рерната

Како правилно да ја исчистите решетката од рерната? Неизбежно е да се извалка за време на печењето, но решетката обложена со остатоци од храна и мрснотии изгледа лошо.

Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Сите сакаме трикови за чистење кои ги олеснуваат обврските низ домот, а овој ќе ви заштеди време кога бришете прашина, особено на тешко достапните места.

10 начини како вашата бања да мириса убаво без да користите освежувач за воздух

Бањата обично е место кое никој не сака да го исчисти, но може да биде најлесно за чистење ако користите некои трикови.

Исчистете сè по ред: 7 трикови со детергент за перење алишта

Детергентот за перење алишта, течен или прашок, може да се користи за чистење подови, одзатнување канализација, перење автомобили и многу повеќе.

Колку често треба да ги менувате и да ги чистите алатите за чистење?

Алатите за чистење со текот на времето стануваат плодна почва за бактерии. Еве колку често треба да ги менувате и да ги чистите.

Чудни, но ефикасни фенг шуи совети за чистење

Секој дел од вашиот дом или од вашата канцеларија одговара на одреден дел од телото, па ако страдате од некоја хронична болка, би било добро да направите мали промени во просторот.

7 начини да го исчистите вашето тело со храната

Некои намирници може да ви помогнат да ја исчистите крвта од тешки метали и да спречат згрутчување на крвта, а некои може да се борат против лошиот здив.

Како правилно да ги бришете површините во домот?

Темелното чистење на вашиот дом е многу важно за време на пандемијата, но дали знаевте дека можете да ги направите површините повалкани во зависност од тоа како ги бришете?

Работи кои никогаш не би требало да ги чистите со марамчиња за дезинфекција

На одредени површини дезинфекциските марамчиња можат да нанесат повеќе штета отколку корист.

Како да го исчистите душекот и да ги отстраните сите видови дамки?

Колку пати сте истуриле нешто на душекот и чистењето се претворило во вистинска агонија? Токму затоа, овие домашни трикови ќе ви помогнат за брзо и лесно чистење на душеците.