Практично и модерно: Чанта со која ќе останете хидрирани во текот на целиот ден

Дали сте сакале да понесете со себе шише вода, но не сте можеле само затоа што сте имале мала чанта која не го собира? И за ова постои решение!

Најчестата грешка поради која уште потешко ја поднесуваме жештината

Кога надвор времето е многу топло и воздухот е тежок и спарен, ние најчесто се посегаме по ладната чаша вода со мраз за да се разладиме.

Што ќе се случи со вашата кожа доколку воопшто не користите хидратантна крема?

Погледнете што се случува доколку телото не ја добива потребната количина влажност.

6 начини да ги излечите испуканите усни

Испуканите усни се еден од најлесно решливите проблеми кои се поврзани со убавината и негата на телото.

Ако се одлучивте за депилација под пазувите, тогаш добро е ова да го знаете

Во текот на летниот период најголем „проблем“ ни претставуваат пазувите, бидејќи треба да водиме сметка за влакненцата кои се појавуваат после бричењето.

7 совети за меки и мазни усни кои ќе ви помогнат за време на ниските температури

Неколку едноставни начини на кои можете да ги заштитите усните од студеното време...

5 одлични примени на лимонот како замена за продуктите за нега на кожата и косата

Лимоните долго време се употребувале за нега на кожата и косата...

Природен пилинг за тело со морска сол

Направете го овој многу едноставен пилинг за тело и спречете ги проблемите со кожата.

Природни лекови за здрави и цврсти нокти

Доколку вие припаѓате во онаа група на девојки кои имаат проблем со одржувањето на ноктите, погледнете ги наредниве неколку природни и домашни лекови кои можат брзо да ви помогнат.

Ефикасни домашни третмани за сите видови коса

Ова се домашни третмани за различни видови коса, кои нема да ви одземат многу време, ниту ќе ве чинат многу пари, па затоа вреди да ги пробате.
Датум: 16 дек 2012
, Автор:

Секси кожа со само неколку едноставни трикови

Гените и начинот на живеење со сигурност имаат врска со изгледот на вашата кожа, но сепак има некои работи кои можете да ги спречите. Ова се неколку брзи трикови со кои можете да ја победите сувата и оштетена кожа.
12