26 јули 2019 | Кафе пауза

10-те најубави славни жени на светот за 2019-та година: Овие актерки владеат на топ листите за убавина

На оваа листа се наоаѓаат актерки кои сите сме ги забележале барем еднаш на телевизиските екрани.

6 алтернативни начини за хидратација доколку немате навика да пиете вода

Сите знаеме колку е важна водата за нашето здравје и енергија.

10-те најпознати женски сериски убијци

Се смета дека женските сериски убијци се поретки од машките, сепак низ историјата постоеле случаеви на убиства извршени од страна на женски лица.

Мали гради – голема предност

Кога би знаеле кои се предностите на малите гради, никогаш не би посакале да ги зголемите.

5 причини зошто не треба да им викате на децата

Методите за воспитување на деца се разликуваат во секое семејство.

Погледнете зошто Лавиците се највеличествениот хороскопски знак

Веќе сме навлезени во периодот на знакот Лав и сигурно се прашувате што кажуваат ѕвездите за хороскопските Лавици - освен тоа дека се величествени.

Кои се најдобрите градови на Балканот?

„Културно патување“ издвои 8 градови кој секој мора да ги посети.