Мали гради - голема предност

Мали гради – голема предност

Кога би знаеле кои се предностите на малите гради, никогаш не би посакале да ги зголемите. До овој заклучок дошле виенските експерти по неколкуте објавени истражувања.

(1) mali-gradi-golema-prednost

Малите гради се 24% поосетливи во однос на големите гради. Тоа е затоа што малите гради имаат помалку масно ткиво и полесно можат да се стимулираат.

Во одредени години, големите гради полесно се опуштаат, додека пак малите остануваат цврсти и подигнати, со што нивните сопственички изгледаат помладо од што навистина се. Проблемот со губење на цврстината кај малите гради, воопшто и не постои, па затоа жените можат слободно да се шетаат и без градник.

(2) mali-gradi-golema-prednost

Кај малите гради, тежината е различно распоредена во телото, па затоа сопственичките немаат потреба од грижи во подоцнежните години од хронични болки во грбот. Држењето на телото исто така е постабилно, бидејќи малите гради не го навалуваат ‘рбетниот столб нанапред. Доколку постојат некои недостатоци кај малите гради, тоа е што тие тешко се воочуваат за разлика од големите.

Прочитајте и како најлесно да ги затегнете опуштените гради.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар