Погледнете како се славеше ширум светот… Среќна Нова година!

Градовите ширум светот весело ја дочекаа новата 2016 година, со неверојатни претстави од огномет, забавна музика и импресивни светлосни шоуа.

Експлозија на огномет пред Кулите Близначки Петронас во Малезија, во текот на новогодишната прослава во Куала Лумпур

Јужниот Пацифик и островот Самоа беа првите што зачекорија во новата година. Подолу погледнете како градовите низ светот ја поминаа ноќта спроти новата 2016 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар