7 работи со коишто го нервирате вашиот фризер

Доколку личноста којашто ви ја средува косата е важна за вас, прекинете да ги правите овие неколку работи.

Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

5 работи за бојадисувањето на косата кои вашиот фризер се надева дека ги знаете

Без разлика дали сами ја бојадисувате или одите на фризер, постојат некои факти за бојадисувањето на косата кои е неизбежно да ги знаете.

Што се случува во главите на жените кога ќе отидат на фризер?

Што вам ви паѓа на памет кога гледате како фризерот или фризерката ја крати вашата коса?

Сè што треба да знаете за кратката коса

Оваа година можеме да видиме голем број познати дами со кратка коса. Иако ви се допаѓа како им стојат, пред да посетите фризер за да направите ваква драстична промена, прочитајте ги овие добри и лоши страни на кратката фризура.

Работи за кои сигурно и вам ве има излажано фризерот

Тој знае најдобро што би ви прилегало, па сепак, тој ги има ножиците во рацете, нели?! И баш тој ќе влијае на вашето мислење за сопствениот стил и на вашата самодоверба.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Секоја недела овој фризер излегува на улиците во Њујорк и ги потстрижува бездомниците

Марк Бустос ги поминува своите неделни попладниња средувајќи ги косите на бездомниците, кои не би можеле да си дозволат да платат за ваква услуга.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

Центрифуга бар – пијте кафе и дружете се додека ви се пере облеката

Кул пералница во која ќе ја освежите вашата носена облека, а додека чекате машината да заврши, ќе се релаксирате во барот со пијалак и жива музика, а воедно можете и да си ја средите фризурата, во составниот салон.

Тренд фризури за ова лето

За да бидете во тренд ова лето, изберете некоја од предложените фризури.

Академијата L’oreal

Група на добро обучени архитекти од архитектонското студио за дизајн m2r, користејќи ја нивната фантазија ја создале оваа исклучителна мултифункционална средина за L’oreal, којашто обезбедува дополнителна обука за стилисти и фризери.
Датум: 28 јан 2011
, Автор: