Како Франција ја прослави победата на Светското првенство?

Мора да било навистина забавно да се прошета во неделата вечер низ Франција, откако нивниот фудбалски тим го освои Светското првенство.

Планирате да ја посетите Франција? Овие реченици ќе ви помогнат полесно да се снајдете и разберете!

Доколку периодов патувате во Париз би било добро да ги научите најчестите фрази од овој јазик.

Уникатни производи за оние што се вљубени во Париз

Доколку и вие сте вљубени во овој незаменлив град, погледнете ги овие уникатни производи кои веднаш ќе сакате да ги имате.

10 најубави места на светот!

Природата ни подарила богатство од разновидност и убавина, а денес некои од овие места се најпопуларни дестинации.

25 правила за исхраната кои можеме да ги научиме од Французите

Добрите вести се што не мора да живеете во Франција со цел да ги почувствувате придобивките од нивната исхрана.

Што можете да добиете во Париз за 5.000 денари?

Париз е скап град, но не до толку за да не можете никогаш да го посетите. Оваа прекрасна метропола е достапна и за помал буџет.

СКАД Лакост – Факултетот со најубав студентски дом на светот

СКАД е факултет за уметност и дизајн кој има свои дисперзирани студии во прекрасното француско село Лакост.

7 тајни на француската кујна кои можете да ги примените дома

Французите имаат еден посебен однос кон храната кој како краен резултат ги дава вкусовите по кои ја познаваме.

Луксузна вила на Француските Алпи која има сопствена дискотека

А покрај тоа, скијањето може да се почне од влезната врата...

10 убави, но потценети градови во Европа

Кога некој ќе одлучи да прошета низ Европа, најчеста дестинација се добро познатите светски метрополи како Париз, Рим и Барселона. Сепак, светот крие многу места кои можеби не се толку познати, но вреди да се посетат и видат.

Градот на љубовта: 10 идеи за романтично патување во Париз

Париз ќе ве маѓепса во секоја смисла на зборот, а некои места се створени за романса и љубов.
Датум: 15 авг 2014
, Автор: