26 јануари 2022 | Кафе пауза

Кои се здравствените придобивки од ликопенот и каде може да се најде?

Дали знаевте дека ликопенот е богат извор на антиоксиданси?

5 причини зошто не треба да се грижите за туѓото одобрување

Никогаш не треба да дозволите нечие мислење да ве спречи да го живеете вашиот живот онака како што посакувате.

Месечен финансиски хороскоп за февруари 2022 година

Проверете што ви предвидуваат астролозите во поглед на вашата финансиска состојба за февруари.

Дали знаете каде се одржале првите Зимски олимписки игри?

Во пресрет на Зимските олимписки игри кои ќе се одржат во Пекинг...