Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Неговиот намуртен израз на лицето не е одраз на неговиот карактер.

Млад брачен пар го освои целиот свет со несекојдневна фотосесија за нивната љубов

Многу луѓе, особено жените, имаат негативно мислење за својот изглед. Сепак, не е чудно од каде потекнува оваа несигурност.

Емоционална фотосесија на новородени близнаци, од кои на едниот не му останува долго време за живеење

Иако не е помеѓу нив, тој засекогаш ќе остане да живее на овие фотографии!

Нејзиниот свршеник ја откажал свадбата, а таа направила извонредна самостојна фотосесија во Дизниленд

фотосесијата на оваа жена стана вистинска Интернет сензација и инспирација за сите девојки ширум светот.

Професионални совети благодарение на кои никогаш повеќе нема да излезете лошо на фотографија

Само професионалната фотографија може вистински да го долови надворешниот изглед.

Плејбој модели фотографирани до 60 години подоцна

Списанието е виновник за почетокот на кариерите на илјадници модели низ годините, а голем број од нив редовно прават нови фотосесии по нивното прво појавување на страниците на Плејбој.

Волшебни фотоприказни за деца во кои главните ликови се самите тие

Тања Ивановска е фотографка и графичка дизајнерка од Македонија, која од хоби фотографира откако знае за себе, а пред неколку години ја открила својата најголема страст – детската и семејната фотографија.
Датум: 19 јан 2016
, Автор:

„Смачено ми е“ – Моќни фотографии кои се борат со стереотипите и осудувањето

Проектот вклучува луѓе кои ѝ свртиле грб на камерата, покажувајќи моќни фрази исцртани на задниот дел од нивното тело.

Поларни мечки си играат и се забавуваат во цветни полиња

Навикнати сме да ги гледаме поларните мечки само на Арктикот. Па, затоа оваа фотосесија е едно големо освежување.

Совршени несовршености: Убавината на животните со физички недостатоци

„Совршени несовршености“ ја слави внатрешната убавина на животните кои успеале да ги надминат нивните физички попречености и да се адаптираат на физичкото слабеење.

Црвенокоси божества го заробуваат погледот во фотосесија која ќе ви го одземе здивот

Црвената е најретката природна боја на коса (1-2% од целото население) па затоа е разбирливо зошто ваквите луѓе ни изгледаат фасцинантно.

Фотографка од Сан Франциско го редефинира терминот „Американска убавина“!

Сечие тело е убаво, само потребна е вистинската личност за да го забележи тоа.