Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Понекогаш едноставно не можеме да ја почувствуваме новогодишната еуфорија. Доколку ви е јасно на што мислиме, сигурно ќе ја разберете оваа намуртена сибирска хаска Ануко, на која дефинитивно не ѝ е дојдено до славење.

Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Но, понекогаш изгледот знае да лаже.

„Тој има темно црна маска околу лицето што прави да изгледа така. Такви се сите хаски од неговото семејство“, открила неговата сопственичка Џасмин.

Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Неговиот намуртен израз на лицето не е одраз на неговиот карактер. Напротив, Ануко е многу опуштено и добро куче со голем ентузијазам за забавните нешта во животот.

„Најчесто е многу опуштен и тивок. Не е напорен, не сака многу да се гали, но ќе ве следи ако ја напуштите просторијата. Тој е мојата мала сенка и секогаш ме заштитува кога треба. Тоа многу ми помогнало кога станува збор за моето ментално здравје“, изјавила Џасмин.

Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Погледнете ја оваа намуртена хаска на која воопшто не ѝ е дојдено до божиќна фотосесија

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар