„Смачено ми е“ – Моќни фотографии кои се борат со стереотипите и осудувањето

Проектот вклучува луѓе кои ѝ свртиле грб на камерата, покажувајќи моќни фрази исцртани на задниот дел од нивното тело.

Ледено тајландско кафе со шмек на бадем

Силно и освежително – најдобро за во лето!

Директно од домаќинките: 5 совети за чиста и уредна бања

Бањата треба да биде нашата оаза на мирот, а не мачно место кое постојано треба да се чисти... Еве како да си ги скратите маките и да ја направите бањата попријатно место.

15 неверојатни факти за животните кои сигурно не сте ги знаеле досега

Нашиот свет е исполнет со илјадници и илјадници различни животни. Токму затоа и постојат многу нешта кои не ги знаеме за нив, но сепак никогаш не престануваме да истражување.

Филм: Хитмен: Агент 47 (Hitman: Agent 47)

Напреден убиец ѝ помага на една необична жена да го најде нејзиниот татко и да ги открие мистериите за нејзиното потекло

Дали е можно да имате канцерогена бемка без да бидете свесни за неа?

Како најлесно да ги препознавате знаците и симптомите за различни видови рак на кожа?

7 предмети кои постојано прават заговори против нас

Сте забележале како одредени предмети од нашето секојдневие постојано ни го отежнуваат животот?

Исповедта на една оставена девојка: Кога момчето ќе го забрани секси облекувањето…

Прочитајте го искреното писмо на оставената девојка која открива како раскинувањето поради „непримерното“ облекување влијаело на нејзиниот живот.

Направи сама: Уникатна, шик и модерна чанта со помош на техниката декупаж

Оваа дизајнирана чанта ќе биде уникатна и ќе го воодушеви секој што ќе ја види.

Смешни цитати за бракот во кои има голема вистина

Бракот е навистина комплициран. Потребно е да се вложи многу труд, да се има многу разбирање, да се одржуваат емоциите... Но, тој истовремено има и една забавна страна која ни покажува дека сепак вреди.

Неколку совети за идните студенти: Започнете мудро за да ве следи академски успех!

Она што доаѓа е ново и непознато, па затоа е потребно да бидеме спремни за да знаеме што да очекуваме.
Датум: 04 сеп 2015
, Автор:
12