28 јули 2019 | Кафе пауза

3 едноставни вежби за да имате нозе како Кејт Мидлтон

Војвотката Кејт покрај што има беспрекорен стил многумина можат да ѝ позавидат на нејзината витка става која ја одржува постојано.

Фотографии од постари брачни парови кои ни покажуваат како изгледа вистинската љубов

Фотографот кој започнал да прави фотографии од семејства и деца пред пет години забележал дека луѓето бараат да се сликаат само со нивните деца и партнери.

7 причини поради кои интровертните луѓе се попривлечни од останатите

Можат да ве освојат со нивната мистериозност која толку добро им стои.

Научниците откриле зошто потешко ги помниме имињата на луѓето кои штотуку сме ги запознале

Нели е малку непријатна ситуацијата кога сакате да му се обратите некому, а не можете бидејќи заборавивте како се вика?

Страста е нивното второ име: Личностите со овој хороскопски знак сè прават енергично!

Во овој знак од зодијакот се раѓаат личности со силен дух и заразна енергија.

Што се случува кога ќе испиете кафе на празен стомак?

Дали е кафето здраво за нашиот организам и што се случува кога го пиеме на празен стомак?