03 јануари 2020 | Кафе пауза

Кои видови луѓе не можат да напредуваат на работното место?

Надредените не ги сакаат ваквите личности, а погледнете кои се седумте најчести видови луѓе што ги има во секоја работна околина.

Намуртеното лиценце на ова женско бебенце е најдоброто нешто што ќе го видите денеска

Ова бебе се вика Луна и има само 14 дена, но покажала дека не е ја интересира фотосесијата и решила да се намурти наместо да биде слатка.

Рецепт за кремаст колач со нутела и кекс

Нутелата е омиленото слатко задоволство за многумина, особено ако е главна состојка на вашиот омилен кремаст колач кој се прави многу брзо.

10 илустрации што го опишуваат животот со браќа и сестри

Погледнете дали и вие ќе се пронајдете во овие илустрации што ги опишуваат скапоцените заеднички моменти со вашите браќа и сестри.

Трендови за уредување на ентериерот во 2020 година

Секоја нова година носи нови трендови, без разлика дали станува збор за модата, за парфемите, за боите што ќе доминираат или за трендовите во уредувањето на ентериерот.

Заведувањето е „игра“ за двајца: Еве на што не може да му одолеат мажите и жените

Науката направи некои интересни истражувања во оваа област и откри што е она на што најмногу „паѓаме“ во играта на заведување.

Астролозите откриваат што нè очекува од јануари 2020 година

Првиот поважен настан во јануари е преминување на Марс во знакот на Стрелец, што се случува токму денес.

Совршен десерт за посната бадникова трпеза: Компот со суво овошје

Неговиот опоен мирис на јаболка, крушки, сливи, цимет и каранфилче ја дополнува празничната атмосфера.

Какви жени сака секој хороскопски знак?

Пред да стапите во сериозна врска со потенцијалниот партнер, прочитајте што сакаат од својата партнерка припадниците на секој хороскопски знак.