Дали мислите дека сте посебни? Еве зошто психолозите сметаат дека тоа е опасно!

Опасноста лежи во тоа што ја нагласуваме нашата посебност на сметка на заедничкото човештво.

Никогаш не се вљубувајте во некој кој ве смета за обични

Треба да се стремиме кон тоа да сакаме и да бидеме сакани на начин кој би направил најголемите романтични приказни на сите времиња да изгледаат како едно големо ништо.

Мистични ѓердани кои светат во волшебна тиркизна светлина

Природниот свет и мистичните универзуми поврзани со елементите на Земјината убавина.

Уникатни венчаници за различни националности направени од хартија

Креативни и оригинални венчаници кои ќе ве фасцинираат со својата уникатност.

Неверојатни деликатни марами изработени како крилја од пеперутки

Марами кои пренесуваат чувство на бајковита магија која ги оживува фантазиите.

Накит кој во својата внатрешност содржи минијатурни сцени од секојдневниот живот

Светот е преполн со најразлични приказни кои го одликуваат секој човек.

8 архитектонски ремек-дела во светот за тие кои не се плашат од височина

Во продолжение ви претставуваме шанса да ги погледнете најдобрите проекти кои ја воздигнаа архитектурата во нови височини, фигуративно и буквално.
Датум: 03 мар 2016

3 знаци дека сте навистина посебни, но не го знаете тоа

Ако постојано сте строги кон себе, верувате дека не сте доволно добри и дека не заслужувате да живеете убав живот, тогаш ова е вистинскиот текст за вас.

Ви претставуваме неколку дизајнери на накит со навистина оригинални идеи

Доволно е само едно парче накит за наједноставната комбинација од облека да ја направи интересна и ефективна.
Датум: 11 дек 2015
12