тестенини | Кафе пауза

Рецепт за лингвини со авокадо, домати и лимета

Лингвините се италијански тестенини, малку пошироки од шпагетите.

Рецепт за тестенини со вкусен сос од тиквички и путер

За овој вкусен оброк ви се потребни неколку состојки и помалку од половина час.

Како да ги претворите макароните во вкусни крцкави грицки?

Ако сакате да грицкате нешто додека седите пред телевизор, време е да го пробате овој одличен рецепт што еден корисник го споделил на својот профил на ТикТок.

Готови за 15 минути: Тестенини со брокула и лимон идеални за топлите денови

Секоја идеја за брз и хранлив ручек е добредојдена, а еден од предлозите е тестенини со брокула што се подготвуваат за 15 минути.

Рецепт за мусака со тестенини

Мелено месо, бешамел сос и тестенини е сè што ви треба за овој вкусен оброк.

Рецепт за кремасти тестенини подготвени за половина час

Овој рецепт е совршен за моментите кога немате многу време за готвење.

Нова пролетна верзија на популарниот рецепт за тестенини со фета

Едноставните рецепти со сите достапни состојки стануваат нешто што апсолутно сите би го пробале, па затоа сме толку сигурни дека и вие го имате сретнато рецептот за тестенини со фета, кои добија пролетна варијанта.

Овој рецепт стана хит на Интернет: Направете тестенини со фета и уживајте во неверојатниот вкус!

Станува збор за еден од оние трендови што се појавуваат на ТикТок буквално преку ноќ и за само неколку часа или денови го полудуваат целиот свет.

Њоки во бел сос: Божествени кнедли готови 30 минути!

Ви предлагаме вкусен рецепт кој ќе ве засити и воодушеви, а кој многу брзо се подготвува.

Обожувате тестенини? Со овој трик драстично намалете ги калориите

Тестенините, колку и да се вкусни, сами по себе содржат скроб што не е особено добар за нас.

Како да направите новогодишна елка од тестенини?

Елката од тестенини е едноставна и евтина декорација што можете лесно да ја направите заедно со своите деца. Најдобро е да започнете да ја правите малку порано затоа што изработката е долготрајна.

Само во Италија! Тестенини како цевки за пиење

Еден италијански симбол го привлекува вниманието на луѓето ширум светот како потенцијално решение за намалување на пластичниот отпад.