Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Фотографиите од National Geographic секогаш нè оставаат без зборови. Овие неверојатни фотографии ни овозможуваат да го видиме светот од нов агол, нè охрабруваат да научиме повеќе за нашето опкружување и инспирираат многу уметници.

Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

ЈН Крејзи е уметник и илустратор од Шангај кој ги рекреира неговите омилени фотографии во дигитални цртежи. Најинтересно е што секогаш го приложува и процесот на создавање на илустрацијата. Резултатот е навистина неверојатен. Погледнете.

Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Уметник ги претвора фотографиите од National Geographic во слатки илустрации

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар