Овој креативен татко ги фотошопира неговите деца во ултраоткачени ситуации

За неговата фотосерија од смешни семејни фотографии, тој умешно ги комбинира секојдневните активности и гримаси на неговите деца со фотографија и дигитална манипулација.

Прекрасни фотографии од татковци кои за прв пат си ги гледаат ќерките во венчаница

Не постои нешто поубаво од врската помеѓу таткото и ќерката – таа е засекогаш неговото мало девојче, без разлика на годините.

Неверојатни фотографии што ги прикажуваат различните татковци

Една фотографка решила да направи проект во кој ги вклучила нејзиниот сопруг, пријателите и соседите по повод американскиот Ден на таткото.

Топли цитати за новите, млади татковци

„Да се биде татко е радост без престан.“ – Лијам Нисон

5 важни нешта што треба да ги знаете пред да се вљубите во маж кој има деца

Денес стапката на развод достигнува речиси 50%, па шансите да започнете врска со сингл татко е многу голема.

Овој сингл маж ја доби титулата татко на годината откако посвои 4 деца со посебни потреби

„Сите мои деца ми носат неизмерна среќа. Кога се будам наутро и размислувам каков би ми бил животот без нив, единственото нешто што ми паѓа напамет е дека би ми бил многу празен!“

Вистински приказни кои докажуваат дека не ви е потребен суперхерој кога имате татко

За да се потсетите колку е добро да имате татко покрај вас, прочитајте ги овие прекрасни приказни за неверојатните мажи кои гордо ја носат оваа титула.

Овој татко на сите им одржал лекција! И неговите зборови не смеат да бидат заборавени

Сите оние што мислат дека првите неколку месеци по породувањето се продолжен одмор за мајката, нека го прочитаат ова!

Приказната на еден самохран родител: 7 причини поради кои не сум најдобриот татко на светот!

Можеби животот на еден самохран татко не е толку иделен како што замислувате.

Конечно е потврдена посебната врска помеѓу таткото и ќерката

„Татина ќерка“ е изразот кој најдобро ја истакнува посебната врска која татковците ја остваруваат со своите девојчиња.