Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

Бетани Роуз е млада жена која успешно го води својот блог Waves and Liliacs, катче каде што редовно ги споделува своите животни искуства како сопруга и мајка. Таа и нејзиниот сопруг Џејк се среќни родители на две деца, синот Емет и ќерката Хедли. Бетани неодамна дознала дека нивното семејство ќе се прошири за уште еден член, па смислила интересен начин како да му ја соопшти оваа убава вест на Џејк.

 Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

На табла напишала „Немам идеја што пишува на оваа табла. Ќе имаме уште едно бебе.“ и му ја дала на Џејк да ја држи. Секако, без тој да прочита што пишува на неа. За да го овековечи овој момент, таа направила неколку фотографии додека тој ја чита пораката. Неговата реакција е бесценета!

Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

 Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

 Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

 Бесценета реакција на маж кој дознава дека ќе стане татко по третпат

Погледнете го и овој овој маж кој со својата 8-годишна ќерка споделува како да станете најдобриот татко.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар