срамежливост | Кафе пауза

Не можете долго да го гледате соговорникот во очи? Ако мислевте дека станува збор за срамежливост, се лажете

Науката вели дека причината може да биде и поради тоа што мозокот не може да врши две задачи истовремено - да контролира што зборувате и да се сконцентрира на соговорникот.

23 миленичиња кои се толку срамежливи, па едноставно ќе посакате да ги прегрнете

Скоро е невозможно да не посакате да ги прегрнете и да се исполните со љубов.

Како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос?

Иако тајно сакате да пробате многу нови работи и во креветот и надвор од него, најчесто немате доволно самодоверба за нешто такво и се откажувате во последен момент.

Седум нешта за водењето љубов што треба да ги знае секоја жена пред да наполни 30 години

Повеќето дами признаваат дека откриле каков е добриот секс дури откако наполниле 30 години, а за тоа има и едноставно објаснување.

Како да се издвоите ако сте срамежливи?

Во ред е да ја користите вашата школка како заштита, но ако навистина сакате да се издвоите мора да се ослободите од штитот.

Обрнете внимание: Срамежливите луѓе флертуваат на многу суптилен начин!

Срамежливите луѓе многу тешко се отвораат и речиси никогаш не се осмелуваат да го направат првиот чекор.

Тивките луѓе имаат најгласни мисли: 11 ситуации кои ќе ги разберат само срамежливите личности

Срамежливите луѓе зборуваат само кога се сигурни дека изговорените зборови ќе звучат поубаво од тишината.
Датум: 12 мар 2016

10 докажани начини да го натерате вашиот срамежлив партнер да ви се отвори

Немаат сите личности имаат голема самодоверба и импресивни комуникативни способности.

7 суптилни начини на кои флертуваат срамежливите луѓе

Трикот е да обрнете внимание на малите, незабележливи детали.

6 знаци дека му се допаѓате, но е премногу срамежлив за да ви каже

Погледнете ги 6-те главни знаци дека му се допаѓате, но дека нема доволно храброст да ви го каже тоа.

5 погрешни заклучоци на кои нè наведуваат срамежливите момци

Срамежливите момци умеат чудно да се однесуваат.
12