14 декември 2019 | Кафе пауза

Фотографии што ја покажуваат привлечноста на жените од 60-тите

Младите дами од тоа време почнаа да имаат нов став и разнобоен стил, па конечно се чувствуваа слободни и не се плашеа да го покажат тоа.

Рецепт за домашен леб од тиква

Погледнете како да подготвите здрав леб од тиква, а на врвот можете да додадете и семки кои се полни со протеини и со здрави масти.

Како да заблескате на новогодишната ноќ: План за нега од глава до пети

Овие мали трикови ќе ви помогнат да заблескате на новогодишната ноќ, а што е најважно, можете да се негувате и да го направите сето ова во вашиот топол дом.

Перниците со новогодишни мотиви се едноставен начин за освежување на вашиот ентериер

Иако сите ги украсуваат своите домови со традиционални божиќни украси, како што се ламбички и венци, треба да ставите и некој нов украс.

Како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос?

Иако тајно сакате да пробате многу нови работи и во креветот и надвор од него, најчесто немате доволно самодоверба за нешто такво и се откажувате во последен момент.