Маж од Швајцарија се откажал од кариерата за да ги спаси дивите животни во Африка

Дин Шнајдер од Швајцарија се вљубил во животните и дивиот свет уште кога бил многу мал.

10 ТВ серии кои спасиле живот

Многу луѓе сметаат дека телевизорот е најлошото нешто за нас, но некои ТВ серии успеале да спасат човечки животи.

Спасете си го животот: Што треба да направите доколку се гушите, а нема никој друг во близина?

Можеби веќе знаете како да ѝ помогнете на личноста која се гуши, но што доколку вие сте таа личност, а нема никој во близина?

Був не сака да го напушти човекот што му го спасил животот

Ова покажува дека дури и птиците чувствуваат емоции и приврзаност.

Драги девојки, принцот на бел коњ нема да ве спаси од самите себеси

Најголемата и највредната лекција која можете да ја научите во вашиот живот е дека никој не може да ве спаси од самите себеси, ниту пак да ве направи среќни. Вие самите треба да го сторите тоа.

Загатка која ќе ве исцеди од размислување: Како двајцата да се спасат?

Еве една загатка за длабока анализа. Двајцата се оковани, едниот ја има можноста да се спаси прв, но другиот ја има моќта за тоа...
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

15 знаци дека вашата врска сè уште може да се спаси

Доколку поминувате низ лош период, за кој не сте сигурни дали води кон крајот, тогаш погледнете ги следниве 15 знаци кои укажуваат дека сè уште има надеж да ја спасите вашата врска...

Овој слон копал 11 часа без прекин. Причината ќе ви го скрши срцето

Оваа мајка слон ниту еднаш не помислила да се откаже од својата мисија!

Во која ситуација треба да бидете херој, а во која не?

Сите сакаме да бидеме херои во секоја ситуација, но тој порив не е секогаш најдоброто решение.

Едно семејство ѝ го спасило животот на една страчка, а таа сега им е најдобар пријател и не сака да ги напушти

Семејството Блум нашло една страчка стара три недели која се борела за живот во близина на градската библиотека и ја зеле...

Она што овој свештеник го прави со туѓите бебиња ќе ве шокира. Но, не на оној начин на којшто мислите!

Има еден човек во Јужна Кореја кој прави нешто чудно со една дрвена кутија. Изгледа како кутија во која би добивале пошта, но ако ја отворите, во неа не би нашле писма и пратки.
Датум: 01 сеп 2014
, Автор:

4 вистински животни приказни кои ќе ви ја вратат љубовта кон човештвото

Не мора да бидеш суперхерој за да спасиш нечиј живот и да донесеш насмевка на нечие лице. Ова се 4 вистински приказни кои ќе ве мотивираат да станете подобри личности...
Датум: 18 дек 2013
, Автор:
12