12 знаци што ќе ви покажат дека со него ве очекува ерупција од страст

Покрај особините како што се искреност, лојалност и добрина, девојките очекуваат од нивните партнери да бидат и страсни. Ниту една успешна врска не може да опстои без доволно страст. Доколку се прашувате дали мажот со којшто се гледате е доволно страстен, ова се 12-те знаци што ќе ви помогнат да дознаете…

12 знаци што ќе ви покажат дека со него ве очекува ерупција од страст

1. Сака да експериментира со храна

Мажите што сакаат да јадат, нема лесно да се заситат ниту помеѓу чаршавите. Знаете како велат: „Патот до женскиот оргазам е преку неговиот стомак.“ Така беше изреката?!

2. Секогаш остава бакшиш

Ако е великодушен во ресторанот, ќе биде великодушен и во креветот. Секако дека ова не е пресудно, но страста на повеќето мажи навистина можете да ја процените според големината на бакшишот.

3. Ве прашува за мислење и навистина ве слуша

Ако се грижи за вашите желби и мислења, тоа нема да се промени ниту во спалната соба ниту во која било друга просторија во домот.

4. Знае да танцува

Момците кои знаат да го следат ритамот на подиумот за танцување, одлично го прават истото и во кревет.

5. Често ве допира

Ако едвај успевате да го натерате да ве фати за рака, можете да заборавите на авантурите од половината па надоле.

6. Флексибилен е

Тука не се мисли на физичка флексибилност, туку на тоа дека не се држи слепо за неговите навики и ставови. За добар секс потребно е многу импровизација. Сите луѓе се различни и сакаат да прават различни работи во кревет. Не ви треба робот чиј систем ќе падне во истиот момент кога ќе пробате нешто што не е зачувано во неговата програма. Сакате дечко кој ќе биде спонтан и ќе им се препушти на текот на работите.

12 знаци што ќе ви покажат дека со него ве очекува ерупција од страст

7. Сака сладолед од чоколадо

Чоколадото е еден од најголемите афродизијаци, така што ова тврдење има некаква логика.

8. Сака да вежба

Колку повеќе вежба толку поголема ќе биде неговата издржливост. Тоа значи дека ќе може да ја заврши работата на најдобриот можен начин. Ниту топлината ниту уморот нема да застанат помеѓу овој фраер и вашиот оргазам.

9. Ги почитува сите жени

Не вреди да си го губите времето со мажи кои се однесуваат лошо со жените. Ако вашиот партнер има одличен однос со неговата мајка, сестра и има пријателки кои го обожуваат, тогаш може да бидете сигурни дека ве очекува вистинска ерупција од страст.

10. Обожува да ве гледа

Тој секогаш ве набљудува занесено. Ако јадете пица како никогаш да не сте виделе храна, а тој ве гледа како да сте најзгодната манекенка на светот, истиот ентузијазам најверојатно ќе го пренесе и во креветот.

11. Не се фали

Момците кои обожуваат да разговараат за нивните сексуални подвизи, најчесто немаат што да понудат. Можеби ви звучи иронично, но мажите кои се фалат со нивните сексуални искуства, обично се оние кои во креветот ќе ве одведат до едно големо, експлозивно… разочарување.

12. Одлично мириса

Кога се работи за привлечноста, сетилото за мирис игра огромна улога. Ако никогаш не ви е доста од неговиот мирис, тоа значи дека не можете да го дочекате моментот кога ќе бидете сами за да можете да му се „фрлите“ како што им се „фрлате“ на чоколадните торти за време на ПМС.

Доколку сте подолго време заедно со вашиот партнер и чувствувате дека вашиот однос „заладил“, прочитајте ги следниве 15 совети за враќање на шармот и страста во врската.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар