Був не сака да го напушти човекот што му го спасил животот

Був не сака да го напушти човекот што му го спасил животот

Запознајте се со Џиџи, женка був која била удрена од автомобил, преживеала повреда на главата и речиси била мртва. Таа била однесена во центар за спасување во Мисисипи, каде што бил згрижена.

Женка був не сака да го напушти човекот кој ѝ го спасил животот

Додека била во таму, Џиџи развила посебна врска со Даглас Поџеки, претседателот на спасувачкиот центар. Еден ден, Даглас морал да замине на патување и да биде отсутен некој период. Тој премногу ѝ недостигал на Џиџи, при што откако се вратил, таа го прегрнала со своите крилја, како човечко суштество кое прегрнува со своите две раце.

Женка був не сака да го напушти човекот кој ѝ го спасил животот

За време на процесот на лекување, Џиџи била премногу среќна што се наоѓа во рацете на нејзиниот пријател. Можеби за неа Даглас бил како татко.

Женка був не сака да го напушти човекот кој ѝ го спасил животот

Ова покажува дека дури и птиците чувствуваат емоции и приврзаност и е уште една причина плус зошто ние би требало кон нив да се однесуваме со љубов и добрина.

Женка був не сака да го напушти човекот кој ѝ го спасил животот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар