спанаќ | Кафе пауза

Консумирајте ги овие намирници доколку сакате да имате блескава кожа!

Не секогаш решението лежи во скапите козметички производи.

Рецепт за вкусна пита со сирење и спанаќ

Сирењето и спанаќот се добра комбинација во пити, a наместо спанаќ, можете да користите блитва или коприва, да додадете пржени коцки сланина, па дури и да си поиграте со неколку различни видови стопени сирења.

Солен ролат со спанаќ или блитва

Спанаќот нуди огромно снабдување со хранливи материи во однос на неговата калориска вредност, додека блитвата содржи околу 13 различни антиоксиданти.

Вегетаријански бургери од киноа и спанаќ

Овие бургери од спанаќ и киноа се вкусни, вегетаријански и полни со протеини и хранливи материи. Погледнете го рецептот и направете ги уште денес.

8 моќни придобивки од спанаќот: Го одржува вашето срце здраво и го намалува ризикот од дијабетес!

Овој моќен зелен, лиснат зеленчук е полн со витамини и минерали, а е најпознат по високите нивоа на железо, што се неопходни за целиот имунолошки систем.

Лиснати погачи со спанаќ и фета сирење

Малите погачи со спанаќ се одличен оброк кој можете да го понесете со себе на работа, или да го подгреете кога не ви се готви.

Салата од спанаќ и мускатна тиква

Печената мускатна тиква, маринираниот лук и младиот спанаќ се одлична комбинација за салата.

Кажете збогум на лошото варење на храната: Зелено смуди кое ја подобрува работата на цревата

Многу луѓе секојдневно патат од болки во желудникот бидејќи нивниот дигестивен систем лошо ја вари храната.