сива | Кафе пауза

10 фотографии што докажуваат дека виолетовата и сивата боја се совршен спој во уредувањето на домот

Погледнете колку добро изгледа комбинацијата на виолетова и сива боја кога станува збор за дизајн на ентериерот.

За сила и надеж: Две бои што ќе ја одбележат 2021 година

Комбинацијата на сива и светложолта боја е одличен избор во модните комбинации, но и во дизајнот на ентериерот.

Мистичен есенски тренд: Бои на лакови кои ќе бидат хит за оваа есен

Златна, црвена, сива или бордо се боите кои се задолжителни за оваа есен за сите дами со стил.

Нежни и женствени комбинации со црвеникаво-розова и сива боја

Ова се 4 идеи како да ги искомбинирате овие бои за разни пригоди.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Што кажуваат за вас боите во вашиот плакар?

Бојата која ја носиме, не значи само дека сме ја одбрале бидејќи била привлечна за нашето око, туку и кажува многу за она што е под облеката.
Датум: 15 фев 2013
, Автор:

Црно-бело во боја

Еран Амир е човекот коj знае како да излезе од сивилото. Изработил интересно видео во кое сè во собата обоил во сива нијанса, вклучително и себеси, притоа постепено враќајќи ги оригиналните бои...
Датум: 16 окт 2012
, Автор:

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Дали сте знаеле дека секој пат кога носите различна боја на облека, му давате различни сигнали на светот?

Боите на месечината

Сте се запрашале ни некогаш зошто кога изгрева месечината има различна боја, наспроти кога е високо на небото?
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Апартман направен од 25.000 пинг-понг топчиња

Апартманот на Даниел Аршам во Бруклин е малечко место во кое сите би посакале да живеат. Неговата површина изнесува само 8,5 метри квадратни, а декорот е елегантен и минималистички...

Боите во домот го менуваат вашето расположение #3

Наместо да изберете боја на соба во согласност со вашиот вкус, размислете како таа ќе влијае на вашето расположение, пред да донесете конечна одлука.
Датум: 13 сеп 2010
, Автор: