23 февруари 2012 | Кафе пауза

Најпознати љубовни парови во историјата

Верувате ли во вистинска љубов? Ова се најпознатите љубовни стории во историјата и во литературата кои вечно ќе се паметат.
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Боите на месечината

Сте се запрашале ни некогаш зошто кога изгрева месечината има различна боја, наспроти кога е високо на небото?
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Водолија и водолија – пријателска комбинација

Една работа е сигурна, на овие пријатели никогаш нема да им биде здодевно додека се заедно. Ним секогаш им е интересно да дискутираат за актуелните настани...

Интересни и смешни факти за „Оскарите“

Во пресрет на доделувањето на „Оскарите“, прочитајте неколку интересни факти за статуетката...
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Изваден заб: што потоа?

Загубата на еден заб во усната празнина незабележливо почнува да влијае на состојбата на останатите. Промените што ќе ги претрпат останатите заби и коската низ годините, може да доведат до загуба на други.
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Кој може да пие алкохол на работното место?

Некои луѓе често пијат алкохол на работа, а за тоа не мора да се правдаат пред шефот. Ова се професиите кои го дозволуваат тоа.

По што е позната Куба?

Покрај по прекрасните плажи и старите автомобили, Куба е позната и по многу други работи. Дознајте зошто вреди да се посети.

Едноставен дизајн на планинска куќа со прекрасен ентериер

Како нејзината локација, така и самата куќа прави да се чувствувате како да сте на милион километри оддалечени од сè...