Црно-бело во боја

Еран Амир е човекот коj знае како да излезе од сивилото. Изработил интересно видео во кое сè во собата обоил во сиви нијанси, вклучително и себеси, притоа постепено враќајќи ги оригиналните бои…

Црно-бело во боја

„Видеото „Black & White (In Colour)“ е симено со камера во боја и нема никави дополнителни корекции, како би се променила бојата на снимките“, тврди Амир.

Погледнете го и процесот на создавање на видеото:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар