Црно-бело во боја

Еран Амир е човекот коj знае како да излезе од сивилото. Изработил интересно видео во кое сè во собата обоил во сиви нијанси, вклучително и себеси, притоа постепено враќајќи ги оригиналните бои…

Црно-бело во боја

„Видеото „Black & White (In Colour)“ е симено со камера во боја и нема никави дополнителни корекции, како би се променила бојата на снимките“, тврди Амир.

Погледнете го и процесот на создавање на видеото:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар