5 начини позитивно да си го размрдате животот

Понекогаш мирниот и едноличен живот, во кој ретко се случува нешто, може да доведе до појава на стрес.

Едноставен трик: Кажете им збогум на инсектите и непријатната миризба во домот

Погледнете како на едноставен начин да се ослободите од инсектите и да го освежите својот дом.

Најдобрите 5 трикови да заблескате оваа пролет без грам шминка на вашето лице

Ретко која девојка или жена го напушта домот без грам шминка на своето лице.

5 погрешни митови поврзани со попладневната дремка

Полека но сигурно, сѐ повеќе и повеќе успешни луѓе се согласуваат со идејата дека попладневната дремка му помага на телото.
Датум: 29 дек 2015

Топ 7 трикови за секогаш свежа и миризлива гардероба

Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго.

Чувајте се од труење со храна: Како да откриете дали јајцата во вашиот дом се сè уште свежи?

Летото е скоро на прагот, а со него доаѓаат и високите температури. Токму затоа и храната побрзо се расипува, понекогаш дури и без да забележите...

Кујнски трик за зачувување на свежината на салатите

а да ѝ го продолжите траењето и да ја задржите комплетната свежина како во моментот кога сте ја купиле, послужете се со овој кујнски трик, кој ќе ви ја спаси салатата, а богами и домашниот буџет.
Датум: 20 јун 2014
, Автор:

Модни детали што ќе внесат ведрина и во најтмурните денови

Кога дождливото време е дел од пролетните денови, не очајувајте и пробајте да си го кренете расположението со неколку свежи модни детали.

Фантастичен трик: Како да им го продолжите свежиот вкус на јагодите?

Ретки се луѓето кои не го сакаат слаткиот вкус на јагодите, но проблем е тоа што тие траат кратко, имаат краток рок и брзо ја губат свежината, па на тој начин ни ја скратуваат можноста да уживаме во нив.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Мејкап-совети за мајки: свеж, неутрален изглед за само 5 минути

Со овие едноставни чекори, за само 5 минути можете да направите неутрален мејкап и да му дадете свежина на вашето изморено лице.
Датум: 26 феб 2014
, Автор:

5 тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергчни и да се чувствувате помладо.
12