ризик | Кафе пауза - Part 5

Со неколку шолји кафе дневно до подолг животен век

Според најновото истражување во кое учествувале над половина милион луѓе, со 3 шолји кафе...

10 реченици кои ќе ви го променат животот

Само една реченица некогаш може да ни го уништи денот, да ни го промени расположението или да ни го направи денот поубав.
Датум: 17 фев 2013
, Автор:

Судено ли ни е?

Судбината е чудна работа. Не знаеш на кој пат ќе те однесе. Не знаеш каква одлука ќе треба да донесеш и дали е денес тој ден кога сите работи во твојот живот ќе се свртат наопаку. Дека животот ќе ти се смени за 360 степени...
Датум: 04 ное 2012
, Автор:

Смртно опасна патека

За да ги истражите преубавите карпести предели на кинеската планина Хуа Шан имате само една опција, а тоа се тенките, небезбедни штици на 12-километарската висока и стрмна патека.
Датум: 01 авг 2012
, Автор:

10-те најекстремни спортови во светот

Некои велат дека тоа е единствениот начин на кој можат да го покачат нивото на адреналин, да се одвојат од останатите, да демонстрираат решителност, одлучност и храброст...
Датум: 24 фев 2012
, Автор:

Рајско уживање во „базенот на ѓаволот“

Ѓаволски добро пливање и рајски поглед, ви нуди бесконечниот природен базен на работ од Викториините водопади. Во периодот кога реката е со најнизок водостој, тој е мета на илјадници туристи.
Датум: 18 фев 2012
, Автор:

Брзото возење велосипед го зголемува животниот век

Сите сме свесни дека возењето велосипед е одличен метод за слабеење и одржување на телото, но најновите истражувања докажале уште еден бенефит од овој вид вежбање.

Лекции на кои нè научил животот

Ова се неколку примери за лекции кои треба да ги запомниме, а многумина од нас ги учат од секојдневните искуства.