решение | Кафе пауза

5 начини како да ја прекинете расправијата со токсични луѓе

Карактеристика на повеќето токсични луѓе е потребата од кавги од кои секогаш сакаат да излезат како победници.

Дали чувствувате недостатокот на креативност и непродуктивност? Науката има едноставно решение за овој проблем

Никој не е продуктивен секој ден и секој понекогаш има недостаток на креативност и денови кога едноставно не му оди добро на работа или во приватниот живот.

10-те најчести проблеми со кожата и како да ги решите

Дали ве вознемируваат малите брчки, темните дамки на лицето или акните долж линијата на косата? Во продолжение ќе најдете едноставни и ефикасни решенија.

Зошто се здебелувате во зима и што да направите за да го спречите тоа?

Поради недостатокот на сончева светлина и човечкиот механизам за преживување, зголемувањето на телесната тежина не само што е нормално, туку е и тешко да се избегне.

Што да направите ако имате напад на мигрена додека сте на работа?

Мигрената најчесто се појавува во најлошиот можен момент, но има некои работи што можете да ги направите за да ја спречите пред да го земе својот последен замав.

Рангирање на хороскопските знаци кои ќе ве напуштат кога ќе се појават проблеми наспроти оние што остануваат да се борат докрај

Секоја личност различно се справува со проблемите, но и астрологијата игра улога во начинот на решавање на проблемите.

Забавен предизвик: Едноставна математичка задача која е сепак тешко да се реши

Оваа задача на Интернет предизвикува контроверзии веќе подолго време.
Датум: 28 сеп 2019
, Автор:

4 знаци дека вашиот партнер е љубоморен иако изгледа самоуверено

Некои се плашат дека ќе ја изгубат саканата личност, на други им е страв од неверство.

6 брзи решенија за проблемите кои секојдневно ни одземаат непотребно време

Ви откриваме брзи и едноставни решенија кои ќе ви помогнат барем работите во вашиот дом да ги држите под контрола, ако не можете сѐ останато.

Решете ја оваа загатка што го збуни Интернетот: Која шолја прва ќе се наполни со кафе?

Доколку сте расположени за интересен предизвик, обидете се да ја решите следнава загатка што ги збуни твитерџиите.

9 знаци дека самите си ја скратувате среќата и како да престанете да си го правите тоа

Игнорирањето на сопствените чувства, одложувањето на обврските, неправилно донесените одлуки... Дали вие сте емоционално дебели?

Дали сте доволно интелигентни да го решите овој проблем?

Оваа загатка ви ги тестира знаењата и аналитичките способности.