24 октомври 2018 | Кафе пауза

3 причини зошто редовното вежбање е клучно за вашиот успех

Кога последен пат навистина сте вежбале и сте се почувствувале незапирливо и полни со енергија?

9 катастрофални проблеми што можат да настанат од глобалното затоплување

Овие навидум мали промени можат да предизвикаат навистина сериозни проблеми за човештвото.

25 факти за една од најневеројатните европски земји – Норвешка!

Норвежаните обожаваат да кажуваат вицови и смешки за Швеѓаните.

7 знаци дека треба да обрнете внимание на однесувањето на вашето куче

Луѓето понекогаш не ги разбираат знаците кои покажуваат дека кучето е под стрес или разочарано.

Научниците конечно откриле зошто некои луѓе мразат прегратки

За луѓето кои мразат прегратки, некои ситуации можат да бидат непријатни и да им претставуваат вистински предизвик.

11 мисли што ги има секој којшто тагува за некого

Ако се чувствувате изгубено по смртта на некоја сакана личност, не заборавајте дека не сте сами.

15 фотографии од славни личности кои се речиси непрепознатливи

Погледнете како изгледале некои од најпознатите личности кога не биле толку популарни.

Најважната работа што секој хороскопски знак мора да ја научи пред крајот на 2018-та година

Секоја година учиме многу лекции. Иако сите од нив се важни, некои лекции се многу поважни од другите.

Познат психолог открива: Постојат 5 видови мајки и секоја од нив поинаку влијае на своето дете

Психологот д-р Стефан Полтер објаснува дека сите мајки можат да се сместат во само 5 категории и дека секој вид различно влијае на своето дете.

4 знаци дека вашиот партнер е љубоморен иако изгледа самоуверено

Некои се плашат дека ќе ја изгубат саканата личност, на други им е страв од неверство.